ציפוי חרסינה לשיניים

ציפוי שיניים לחיוך מושלם

ציפוי חרסינה לשיניים שייך לתחום הטיפולים האסתטיים של הפה, אשר מבוצע מסיבות אסתטיות ולא בריאותיות. הוא מאפשר גם למי ששיניו נפגעו בדרכים שונות, להציג לעולם חיוך מרהיב.

איך מבצעים ציפוי שיניים כזה ומה עוד חשוב לדעת עליו?

מהו ציפוי שיניים?

במקרים של פגיעה בניראות השיניים (שינוי צבע, שברים, עיוותים) נפגע גם מראה הפה, מה שעלול לגרום למבוכה רבה וחוסר בטחון במצבים חברתיים, בעבודה ובזוגיות ולהוביל לירידה באיכות החיים.

ציפוי שיניים הוא הליך אשר לעיתים מתאים למי ששיניו נפגעו עקב עששת - ריקבון, שבר, שחיקה, כתמים מולדים, כתמי עישון, קפה, וכד'. ציפוי שיניים יעיל בחלק מהמקרים בהם ישנם רווחים לא אחידים בין השיניים או מרווחים גדולים מדי, עקמימות קלה בזוויות השיניים, שינויי צבע נקודתיים או נרחבים על השיניים הפוגעים באסתטיקה של החיוך שלנו.

כדי להשיב לפה את המראה היפה והבריא שלו, מצפים את השיניים בחומר חזק המדמה את מראה זגוגית השן ומותאם לצבע הרצוי לשיניים. כיסוי הפגמים הקיימים, מאפשר לקבל מראה מושלם מבלי להזדקק לטיפולי שיניים מורכבים כגון השחזות שיניים נרחבות ( הסרת חומר שן ), השתלות שיניים, ביצוע כתרים אשר חובקים את כל השן, התקנת תותבות, וכו'.

 

באילו חומרים משתמשים לציפוי שיניים?

כיום, ברוב המקרים, מבצעים ציפוי שיניים באמצעות חומר החרסינה, שלו מראה יפה, טבעי ועמיד אשר משתלב מצויין בפה, אינו מפריע למטופל ואינו פולט חומרים בלתי רצויים לתוך פיו.

ציפוי חרסינה לשיניים נקרא גם ציפוי שיניים חזיתיות, למינייט, ציפוי למינייט או ציפוי למינציה. החרסינה היא חומר חזק מאד, למרות שבציפוי השן משתמשים בשכבה דקה מאד של חרסינה, פחות מחצי מילימטר, היא עדיין עמידה מאד ויכולה להחזיק מעמד שנים ארוכות מבלי להינזק.

למעשה, החרסינה חזקה יותר משכבת הזגוגית המקורית של השיניים שלנו. לחרסינה יתרונות רבים נוספים – היא אינה מאבדת את המראה והצבע שלה עם הזמן, אינה מוכתמת, אינה נשחקת, אינה פוגעת בשיניים אליהן היא מוצמדת ואינה מגרה את החניכיים.

חומר נוסף שעושים בו שימוש בציפויי שיניים הוא שרף מרוכב – קומפוזיט, בדיוק אותו החומר המשמש לביצוע סתימות לבנות – שחזורי שיניים. ציפוי קומפוזיט זול יותר בדרך כלל מציפוי חרסינה, אך החסרון שלו הוא שהוא משנה את הגוון שלו עם הזמן, ולכן כעבור זמן קצר יחסית תאלצו לבצע תיקון בציפוי על ידי החלפה, ליטוש או הוספת קומפוזיט לציפוי. בנוסף, מראה ציפוי הקומפוזיט הינו נחות מאשר ציפויי החרסינה.

כיצד מבצעים ציפוי חרסינה לשיניים?

ציפוי חרסינה לשיניים הוא הליך שמרני, יחסית לביצוע כתר וניתן בדרך כלל להשלימו בשניים - שלושה מפגשים בלבד. רופא השיניים יערוך סריקה בעזרת מחשב ו\או מדידות ובדיקות נוספות ויתכנן את הציפוי.

בהמשך יסיר שכבה דקיקה מן השן שלכם, וייצור ציפוי מתאים בגודלו, בצבעו ובצורתו במטרה להחליף את השכבה שהוסרה. ציפוי זה יהיה דק מאד והוא יודבק על גבי השן בדבק מיוחד חזק ועמיד. לאחר ציפוי כל השיניים המיועדות לטיפול, לא ניתן יהיה עוד להבחין ברווחים הלא תקינים בין השיניים, בשברים, צבע צהבהב ושאר פגמים שהיו בהן קודם לכן. במקרים מסויימים, מחליטים שלא להסיר שכבה מן השיניים אלא להדביק את הציפוי עליהן כפי שהן.

איך יוצר רופא השיניים ציפוי מדוייק? ניתן לבצע מדידה והתאמה ידנית, וישנן גם טכנולוגיות וכלים ממוחשבים חדישים שסורקים את מצב הפה שלכם ומפיקים ציפוי מעוצב באופן המדוייק ביותר, על מנת לאפשר לכם לקבל תוצאה שתראה טבעית ויפה.

ציפוי חרסינה לשיניים לפני ואחרי

לפני הטיפול, הרופא המטפל יבצע צילומים, בדיקות, מדידות וסריקות מחשב על פי הצורך, וישוחח איתכם על האפשרויות השונות לביצוע הטיפול בהתאם להעדפותיכם.

לאחר הטיפול, תתבקשו לשמור על הגיינה טובה של הפה, ממש כמו לפני הטיפול. מומלץ להשתמש במברשת שיניים טובה, גם חשמלית זה בסדר, ולהקפיד על צחצוח לפחות פעמיים ביום. כמו כן, יש להקפיד על ניקוי שיניים אצל שיננית לפי התדירות המומלצת לכם על ידי השיננית.

לא תחושו כאבים לאחר הטיפול, אך תתכן בתחילה רגישות מסויימת לחום ולקור. בדרך כלל, תגיעו למרפאה לביקורת כמה ימים עד שבועיים לאחר הטיפול כדי שהרופא יוכל לוודא שהכל תקין.

איך תדעו אם גם אתם יכולים ליהנות מטיפול ציפוי שיניים?

אם אתם רוצים לעצב מחדש את החיוך שלכם ולקבל קשת שיניים ללא פגמים, אם אתם זקוקים ליישור שיניים קל בלבד ואינכם רוצים להשקיע בטיפול יישור שיניים ארוך טווח ולעיתים מכאיב, ייתכן מאד שציפוי שיניים הוא הפתרון המתאים לכם ביותר.

עם זאת, יש לציין כי ציפויי שיניים הינה שיטה מעולה ושמרנית אך לא מתאימה לכל מקרה. חובה לבצע בדיקה יסודית ואבחנה מדויקת לפני קבלת החלטה.

ציפוי שיניים במרפאתנו בחיפה

שימוש בטכנולוגית ציפוי חרסינה לשיניים, דורשת התמקצעות והכשרה מתאימה, וכמו תמיד – ניסיון.

מרפאת דר' צבי גוטמכר עומדת לרשותכם עם צוות מומחה, סבלני ואדיב. דר' צבי גוטמכר בעל ניסיון רב-שנים בביצוע טיפולי ציפוי שיניים מכל הסוגים, ויוכל לעצב גם עבורכם חיוך מקסים שישמח אתכם ויעניק לכם בטחון רב.

צרו עימנו קשר >>