הלבנת שיניים

מחקרים שונים הוכיחו כי קיים קשר הדוק בין בריאות הפה של האדם ותקינות שיניו לבריאותו הנפשית. מי שיש לו שיניים יפות ובריאות, יחוש ביטחון עצמי רב יותר מזה ששיניו הרוסות ואינו יכול לחייך בפה מלא, בעיקר במצבים חברתיים חשובים כמו דייטים, פגישות עבודה, ועוד.

אז מה עושים במקרה שהשיניים שלנו מצהיבות או מוכתמות?

שיניים עלולות לאבד את לובנן עם השנים

השיניים שלנו חזקות ועמידות, אך לא בלי גבול. במשך השנים, זגוגית השן המגנה על שינינו עלולה לספוג כתמים מחומרים ומזונות שונים, כמו קפה,תה, קולה, מיצי פירות, ועוד. גם עישון מכתים מאד את השיניים בכתמי ניקוטין צהובים-חומים לא אסתטיים.

לעיתים, כתמים נובעים מעששת או רקבון, מטיפולי שיניים לא איכותיים, גנטיקה, ועוד. באופן טבעי, השיניים שלנו הולכות ונעשות לבנות פחות ופחות עם הגיל ויותר ויותר צהבהבות או אפרפרות. אם אתם מקפידים באדיקות על שמירה על הגיינת הפה שלכם, מבקרים אצל השיננית בקביעות ואינכם מעשנים, יש סיכוי טוב שתוכלו להאט מאד את אובדן לובן השיניים שלכם, אך לא תוכלו לעצור אותו לחלוטין.

היום, בתקופת הרשתות החברתיות והחשיפה הגבוהה, לאיבוד לובן השיניים יכולה להיות משמעות גדולה למידת ההצלחה שלנו מבחינה עסקית, כלכלית, זוגית וחברתית. לכן, פותחו בשנים האחרונות טיפולי הלבנת והבהרת שיניים יעילים ביותר שניתן להיעזר בהם כדי להחזיר לשינינו את הלובן היפה והבוהק.

 

הבהרת / הלבנת שיניים

הבהרת או הלבנת שיניים ניתנת לביצוע במרפאת שיניים או בבית. בדרך כלל לא מעורב כל כאב בתהליך מכיוון שהוא אינו פולשני. עם זאת, הבהרת השיניים מתבצעת באמצעות חומרים פעילים חריפים, ולכן לעיתים קיימת רגישות או חוסר נוחות מסויימים. החומרים הללו עלולים גם להציק במיוחד בשיניים בהם קיים תהליך דלקתי, עששת וחורים. לכן חשוב מאד לטפל בכל הבעיות הקיימות בשיניים ולבצע סתימות לפי הצורך לפני התחלת טיפול ההבהרה.

הטיפול מתבצע במטופלים בגירים בדרך כלל, מכיוון שבגיל צעיר יותר אין צורך בהלבנה ובשל העובדה שבשיניים צעירות הטיפול עלול לגרום לרגישות גבוהה יותר. משום שבעיית הצהבת והכתמת השיניים מחמירה עם הגיל, ככל שאתם מבוגרים יותר יש סבירות גבוהה יותר שתזדקקו לטיפולים חוזרים ותכופים כדי לשמור על הישגי ההלבנה.

שיטות להלבנת שיניים

קיימות שתי שיטות עיקריות להלבנת שיניים.

  • הלבנת שיניים ביתית

ניתן לרכוש במרפאה ערכה להלבנת שיניים ביתית המתבצעת בפיקוח שיננית המרפאה. הערכה כוללת סד לשיניים וחומר הבהרה. תקבלו הנחיות מדוייקות לגבי כמה ואיך להשתמש בערכה. בזמן הטיפול תתבקשו להפסיק לעשן ולא לצרוך קפה, תה ומשקאות מוגזים מכתימים. כמו כן, מומלץ שלא לצרוך מזונות שצבעם מגיע מצבעי מאכל העלולים להכתים את השיניים. בפגישות במרפאה לאורך התהליך תבדוק השיננית את יעילות הטיפול ותוודא שאתם מבצעים אותו נכון.

חשוב לציין כי ברשתות הפארם ובבתי המרקחת נמכרות ערכות הלבנה זולות יחסית, אך הן מספקות אחוזי חומר פעיל נמוכים ויעילות נמוכה מאד ברוב המקרים.

  • הלבנת שיניים במרפאה

במרפאה ניתן לבצע טיפול הלבנת שיניים בחומר בעל יעילות ואחוזי חומר פעיל גבוהים, שיכול להשיג תוצאות מהירות וטובות יותר מאשר הערכות הביתיות. הלבנה זו בטוחה מאד, ומאפשרת לכם לצאת מן המרפאה עם חיוך לבן וצחור בתוך פחות משעה. הלבנת שיניים במרפאה מתאימה גם למקרים הקשים ביותר, למי ששיניו הגיעו למצב צהוב או מוכתם מאד.

לשם ביצוע ההליך, הרופא יתקין הגנה על גבי החניכיים והשפתיים שלכם, ימרח חומר הלבנה חזק על גבי השיניים ויפעיל מכשיר עם אור מרוכז שיכוון עליהן למשך כ- 20 דקות בכל פעם, מספר פעמים על פי הדרוש.

לאחר הטיפול, תקבלו במרפאה הוראות לשמירה על הגיינת הפה ועל לובן השיניים החדש שלכם.


הלבנת שיניים במרפאתנו בחיפה

ד"ר צבי גוטמכר דוגל בגישה של להתאים את הטיפול לכל מקרה אינדיבידואלי, על פי החומרה והצורך ולאחר בדיקה מקיפה של מצב הפה. פנו אלינו להתייעצות ולבדיקה.