כתרים לשיניים קדמיות

כתרים לשיניים קדמיות מחייבים תשומת לב רבה ואיכות גבוהה של ביצוע. מדוע? קראו:

שיניים קדמיות הן דקות ורגישות

השיניים שלנו עמידות וחזקות. הן עשויות ממספר שכבות, כאשר השכבה החיצונית מהווה מגן חזק המונע חדירת זיהומים וחיידקים (עד גבול מסויים, כמובן) ופגיעה בחלקים הפנימיים העדינים של השן – מוך השן והשורש שלה.

השיניים החותכות הקדמיות בפינו הן דקות ורגישות יותר מאשר השיניים האחרות בפינו. הן הראשונות החוטפות את מכת הכדור במשחק כדורעף, מכה בזמן נפילה או תאונה, וכד'. הן נשחקות בקלות רבה יותר משיניים אחרות, במיוחד השיניים הקדמיות התחתונות. השיניים הקדמיות הן הראשונות הנחשפות כאשר אנו מחייכים או מדברים, ולכן כאשר הן נפגעות הדבר פוגם מאד במראה שלנו, עלול לעורר חוסר בטחון ומבוכה ולמנוע מאיתנו מלהשתתף בפעילויות חברתיות, לדבר בפומבי ולחייך בפה פתוח.

כתרים לשיניים קדמיות

כתר הוא אמצעי טיפולי המותקן על גבי שן פגועה במטרה לשחזר את השן ולהחזיר לה תפקוד מלא. כדי להתקין כתר על גבי שן, יש ראשית לבצע מספר פעולות מקדימות שיסייעו לשמר את השן ולקבע את הכתר למקומו. בשוק קיימים סוגים רבים של כתרים העשויים מחומרים שונים. כאשר נוצר צורך להתקין כתרים לשיניים קדמיות, יש לשקול להשקיע בכתר מחומר איכותי, חזק ואסתטי.

 

במרבית המקרים, החומר המומלץ לכתר על שן קדמית הוא חומר הזירקוניה. זהו חומר יקר יחסית לחומרים האחרים מהם מכינים כתרים לשיניים, אך יש לו יתרונות רבים, אחד המרכזיים שבהם – נראה מאד טבעי בכתר על שן קדמית.
יתרונות נוספים של כתרי זירקוניה נובעים מתכונות אחרות של החומר. כגון: חוזקו של החומר, החומר אינו יוצר אינטראקציות עם חומרים אחרים ואינו מגרה את רקמות החניכיים ולכן קיים סיכוי נמוך להיווצרות מחלת חניכיים סביב בסיסו.

בנוסף, לשיניים ויטליות ( ללא טיפול שורש ) קדמיות לא מומלץ להתקין כתר חרסינה אשר בליבו כיפה ממתכת, משום שהצבע הכהה של המתכת עלול לבלוט לאחר מספר שנים ולייצר מראה פחות אסתטי בשיניים הקדמיות. כיום, ניתן להשתמש בטכנולוגיות מתקדמות וכלים מתוחכמים ומדוייקים כדי ליצור כתר ללא בסיס מתכתי.

איך מתבצעת התקנת כתרים לשיניים קדמיות?

בכדי שהכתר יהיה מוצלח ויחזיק מעמד שנים רבות, על רופא השיניים לקחת מידות מדויקות ולהתאים בקפידה את הכתר. לשם כך, נדרשות מספר פגישות בשל הצורך להמתין להגעת הכתר הסופי מן המעבדה המכינה אותו ובשל הצורך לבצע מספר בדיקות התאמה כדי להגיע לדיוק מושלם בהתקנת הכתר.

לסיכום, כאשר מדובר על בריאות השיניים והאסתטיקה של הפה, לא כדאי להתפשר. אם אתם זקוקים לכתר בשיניים הקדמיות, מומלץ לבחור כתר שיתאים לדרישות הביולוגיות והאסתטיות של כל מקרה לגופו. כדאי לבחור ברופא מקצועי אשר מתמצא בכל סוגי הכתרים הקיימים בשוק, בכדי שיוכל להמליץ על הפתרון הטוב ביותר ואשר מקושר למעבדה עם בעלי מקצוע ברמה גבוהה המתמחה בייצור כתרים לשיניים מחומרי גלם איכותיים. מוזמנים ליצור איתנו קשר לכל שאלה.