כתר וגשר חרסינה - תמונת נושא

טיפולי התקנת כתר חרסינה או גשר חרסינה הם מטיפולי השיניים הנפוצים ביותר בעולם, המאפשרים לכם לשמר את תפקודי הפה החשובים ואת החיוך היפה שלכם.

כתר הוא כיסוי חזק ועמיד העוטף שן שנפגעה מעששת או מחלות אחרות, בתאונה או כתוצאה מחבלה, ויוצר מראה של שן טבעית. כאשר שן נפגעת, היא הופכת לחלשה מאד, השן יכולה להיות מותקפת על ידי חיידקים שפעילותם גורמת להפרשת חומרים חומציים ההורסים את חומר השן.

במקרה שההרס/רקבון מגיע למוך/עצב השן, יש לבצע בה טיפול שורש, מה שיכול להפוך את השן לחלשה ושבירה. כדי לשמר את השן ולמנוע פגיעה נוספת בה - מבוצע מבנה לשן, שעליו יולבש כתר – מגן מלאכותי בצורת שן. כתרים מולבשים גם על גבי שתלים דנטליים שהותקנו במקום שן שאבדה.

יתרונות החרסינה

אז מדוע דווקא חרסינה? 

חרסינה היא חומר שהתגלה בסין במאה ה-7 לספירה. הסינים למדו כיצד לאסוף את החומר הקרמי, להכין ממנו כלים ולשרוף אותו בטמפרטורות גבוהות ביותר, מעל 1000 מעלות צלסיוס, כדי להעניק לו חוזק ואיטום. מאז הפכה החרסינה לפופולרית מאד בשלל מוצרים ויישומים. אפילו חלקן התחתון של מעבורות החלל צופו באריחים של חרסינה קרמית.

הפופולריות הרבה של החרסינה נובעת מסיבות רבות: מדובר בחומר שניתן לעבדו בקלות לצורות שונות, גם לשכבות דקיקות כמו אלו הדרושות לציפויי שיניים. החומר קל יחסית, וכאמור אטום לנוזלים. הוא אינו מחליד במגע עם חמצן ואינו מגיב לחומרים אחרים, נוזלים או גזים. ניתן לצבוע את החומר בצבעים שונים, או להשתמש בו בצבעו הטבעי, שהוא לבן ושקוף מעט כשהוא מגיע בשכבה דקה.

 

אפשר להוסיף לחרסינה חומרים המחזקים אותה ומעניקים לה תכונות נוספות, כמו חוזק נוסף וגמישות. החרסינה היא גם חומר מבודד, שאינו מעביר טמפרטורה או זרם חשמלי.

הכנת כתרי חרסינה קלה יחסית משום שנוח מאד להשיג מראה לבן ויפה הדומה מאד לשן טבעית. לכתרים מחרסינה חוזק ועמידות לאורך זמן והם מגינים היטב על השן הפגועה עליה הותקנו. בנוסף, אין חשש שהכתר יחליד, יוכתם או ייהרס. ברבות השנים, אכן עלולים להיווצר סדק או שבר בכתר והוא עלול גם להתנתק מהשן, אך לרוב, במידה ויבוצע נכונה, הכתר יחזיק מעמד בפיכם שנים ארוכות ללא כל שינוי או נזק בריאותי או קוסמטי.

כתרים מתקדמים יותר המבוצעים היום הם כתרים על בסיס זירקוניה ולהם יתרונות נוספים.

כתר חרסינה ללא מתכת (זירקוניה)

כתר חרסינה ללא מתכת הינו סוג חדשני של כתר שמתאפשר בשנים האחרונות בשל התפתחויות טכנולוגיות ודיגיטליות בתחום רפואת השיניים ושימוש בחומרים ובכלים חדשניים ומתקדמים. היתרון המרכזי של כתר חרסינה ללא מתכת הוא האסתטיות הגבוהה שניתן להפיק ממנו, מה שמספק מראה טבעי הרבה יותר לכתר. להרחבה על כתר זירקוניה >>

גשר חרסינה

גם בהתקנת גשר חרסינה יתרונות החומר באים לידי ביטוי. גשר החרסינה מותקן בין שתי שיניים בריאות כדי שניתן יהיה להחליף שן או שיניים חסרות שהיו ביניהן. הגשר מחוזק לשיניים הבריאות, כאשר ביניהן נמצאות השיניים המלאכותיות – הכתרים – המחליפות את השיניים שאבדו. חומר החרסינה משרת היטב את צרכי הטיפול מכיוון שהוא מספק מראה לבן ואסתטי וחוזק מספק כדי לאפשר תפקוד מלא ובריא של הפה למשך זמן רב.

בסרטון: ראיון עם ד"ר גוטמכר - היתרונות בסורק דיגיטלי ללקיחת מידות לגשרים וכתרים, כולל הדגמה.

החזרת החיוך שלכם היא המשימה שלנו! מרפאתו של דר' צבי גוטמכר, מומחה לשיקום הפה, מציעה את כל הטיפולים המתקדמים והאיכותיים ביותר תוך ליווי אישי.

פנו אלינו למידע נוסף או לקביעת תור לבדיקה.